در جوامع امروزی با توجه به شاغل بودن اکثر خانم‌‌ها و عدم داشتن وقت کافی برای تهیه غذای سالم و خانگی، متأسفانه بیشتر خانواده‌ها به مصرف فست فود و غذاهای نیمه آماده با مواد مضر نگهدارنده روی آورده‌اند. کسانی که دستی در آشپزی دارند و موارد مصرف پیاز خشک شده را می‌دانند؛ با این نکته آشنا هستند که پیاز خشک در چه غذاهایی استفاده میشود و اکثر غذاهای ایرانی و بعضی از غذاهای فرنگی نیز، با پیاز سرخ شده تهیه می‌شوند.

ترکیبات شیمیایی که در پیاز خشک شده وجود دارد از لخته شدن خون جلوگیری می کند. این ترکیبات مانع تجمع پلاکت در شریانها و همچنین تشکیل لخته های خونی در سیاهرگ می شوند. تجمع پلاکت در شریانها و همچنین تشکیل لخته های خونی در سیاهرگ دو عامل موثر در بروز سکته های قلبی و مغزی

پیاز خشک

استخوان سازی
از پیاز خشک شده و خواص می توان اینگونه نوشت :

طبق تحقیقات پژوهشگران دانشکده پزشکی جنوب کالیفرنیا که مشروح آن در سال ۲۰۰۹ منتشر شد، تراکم استخوان ها در زنانی که روزی یک پیاز مصرف می کنند، ۵ درصد بیش از زنانی است که یک بار در ماه پیاز می خورند.
از سوی دیگر، در زنانی که مرتب پیاز مصرف می کنند در مقایسه با زنانی که پیاز نمی خورند، احتمال شکستگی لگن ۲۰ درصد کاهش می یابد. بنابراین به خانم ها توصیه می شود برای پیشگیری از ابتلا به پوکی استخوان، خوردن پیاز را به یکی از عادت های غذایی خود تبدیل کنند.

ضد درد
براساس تحقیقی کلینیکی که در سال ۱۹۹۰ در داکوتای شمالی انجام شد، زنانی که رژیم غذایی غنی از منگنز دارند، کمتر دچار علایم نشانگان قبل از قاعدگی مثل دردهای شکمی یا بدخلقی می شوند زیرا پیاز یکی از منابع خوب منگنز به شمار می رود و این ماده معدنی مانند یک ضددرد عمل می کند.

ضد فشارخون
پیاز مانند سیب منبع بسیار خوب نوعی آنتی اکسیدان به نام کرکتین است. تحقیقات پژوهشگران که نتایج آن در سال ۲۰۰۷ منتشر شد، نشان داد کرکتین تاثیر ویژه ای بر کاهش فشارخون دارد و از تخریب دیواره عروق پیشگیری می کند و به این ترتیب خطر بروز بیماری های قلبی- عروقی را کاهش می دهد.

 

ضد سرطان
از پیاز خشک شده و خواص آن خواص آنتی اکسیدانی در پیاز سبب شده است که اندیشمندان آزمایشات و تحقیقات بسیاری روی خواص پیاز سرخ شده انجام دهند. نتیجه تحقیقات نشان داده است که افرادی که پیاز بیشتری مصرف می‌کنند، نسبت به دیگر افراد، کمتر در معرض خطر ابتلا به سرطان قرار می‌گیرند. پیاز در سرطان‌هایی مانند روده، سینه و کبد هم مانع از تخریب سلولی و پیشرفت آن‌ها می‌شود.

پیاز خشک شده

به طور خلاصه پیاز خشک شده بسته بندی شده کیوان دارای خواص زیر می باشد:

دشمن سرما خوردگی
خون ساز
مبارزه با پوکی استخوان
دشمن لخته‌های خونی و فشار خون بالا
تسکینی برای نیش حشرات
ضد سرطان
افزایش سیستم دفاعی بدن
افزایش قوای جنسی
بهبود انواع درد
سلامت پوست
سلامت مو
آنتی هیستامین طبیعی
ضد استرس
محافظت از چشم‌ها
سلامت دهان

شما می توانید مشخصات پیاز خشک شده و خواص آن به همراه سایر مشخصات برند کیوان را در اینجا ببینید.

پیاز خشک شده

 

 

دیدگاهتان را بنویسید