پودر فیکس یا فیکساتور چیست ؟

فیکساتور برای تثبیت کردن آرایش به کار برده می شود. این ماده آرایشی از چرب شدن پوست و برق افتادن صورت به خصوص در ناحیه پیشانی و بینی پیشگیری می کند. اگر پرایمر را به عنوان شروع کننده آرایش در نظر بگیریم، فیکساتورها نقطه پایان آن هستند. در واقع، استفاده از پودر یا اسپری فیکس در قسمت انتهایی آرایش به تثبیت شدن کرم پودر و جلوگیری از ریختن یا خط افتادن آن کمک زیادی می کند. فیکساتور ها رنگ یا بافت آرایش را تغییر نمی دهند، بلکه کاملا بی رنگ هستند. از کاربردهای مختلف فیکساتورها می توان به تثبیت سایه کرمی نیز اشاره داشت. حتی می توان در مواقع ضروری از نوع پودری آن به جای شامپوی خشک استفاده نمود.

جایگاه فیکساتور در آرایش :

1) درباره فیکساتور

فیکساتورها از مواد پلیمری برای ثابت کردن آرایش تولید شده‌اند. این واقعیتی است که شما در آرایش های روزانه نباید از فیکساتور استفاده کنید زیرا استفاده هر روز می‌تواند برای شما بسیار مضر باشد. حتی اگر یک پودر یا اسپری فیکس با کیفیت بسیار بالا را هم در اختیار داشته باشید باز هم استفاده مداوم از یک فیکساتور خوب می تواند پوست شما را به نابودی بکشاند. فیکساتورها از دو طریق می‌توانند صورت شما را در برابر ریختن میکاپ مقاوم کند. یکی ایجاد چسبندگی بر روی صورت است و دیگری به وجود آوردن حالتی که توقف فعالیت های پوستی مشهور است.

2) نحوه استفاده از فیکساتور

فیکساتور آخرین محصولی است که در آرایش‌ها استفاده می‌شود. اگر فیکساتور شما به صورت اسپری بود، ابتدا آن را به خوبی تکان دهید و سپس چشم‌ها را ببندید. از فاصله‌ی ۲۰ تا ۲۵ سانتی‌متری به صورت T یا X بر روی صورتتان اسپری کنید. زمان دهید تا خشک شود. حتما دقت داشته باشید که اسپری وارد چشمانتان نشود. اگر فیکساتور شما پودری بود، با براش مناسب یا پد خود پودر فیکس، مقدار کمی از آن را برداشته و به آرامی روی پوست بکشید. این عمل باعث می‌شود علاوه بر ماندگاری و تثبیت آرایش، نور از صورتتان بازتاب نشود.

نحوه انتخاب اسپری فیکس کننده مناسب

1) انتخاب اسپری فیکس مناسب نوع پوست

در بازار انواع مختلفی از اسپری تثبیت کننده برای انواع مختلفی از پوست‌ها وجود دارد و مانند سایر لوازم آرایشی بهداشتی برای پوست‌های مختلفی عرضه می‌شوند. بنابراین خرید اسپری تثبیت کننده را بر اساس نوع پوستتان انجام دهید. اگر پوست شما خیلی خشک است از اسپری تثبیت کننده که حاوی الکل هستند استفاده نکنید. زیرا الکل پوست شما را بیشتر خشک می کند. اگر پوست شما چرب است از اسپری‌های بدون چربی و یا روغن استفاده کنید. اگر پوست شما مختلط است بهتر است چند اسپری را تست کنید و مناسبترین را انتخاب کنید.

2) در نظر داشتن شرایط آب و هوا

در روزهای گرم و روزهایی که هوا مرطوب است چون میکاپ حالتی مایع دارد بهتر است از اسپری‌های فیکس کننده ضد عرق و خنک استفاده کنید.در روزهای سرد برای حفاظت از پوست خود در برابر هوای خشک،باید از اسپری‌های فیکس کننده که حاوی آبرسان هستند استفاده کنید.

مزیت های استفاده از اسپری و پودر فیکس گلدن رز

اسپری تثبیت کننده آرایش گلدن رز آرایشتان را برای مدت طولانی حفظ می کند. به طوریکه پس از گذشت چندین ساعت آرایش صورت شما مثل اولش میباشد. فرمولاسیون این محصول تثبیت کننده آرایش به نحوی است. که بر روی پوست بسیار سبک بوده و به هیچ عنوان ایجاد چسبندگی نمی کند. این فیکساتور خیلی سریع بر روی پوست خشک می شود و به شما یک آرایش مات و جذاب را هدیه می کند. این محصول اصلاً باعث خشک شدن پوست و ایجاد ترک در آرایش صورت شما نمی شود. این اسپری فیکساتور آرایشی با دارا بودن روغن گل کاملیای ژاپنی، ویتامین E، پانتنول و شکر آب رسان باعث افزایش رطوبت پوست و آبرسانی به آن می شود.

پودر با دوام تثبیت کننده آرایش گلدن رز محصولی با بافت نرم و مخملی و فاقد رنگ دانه می باشد.موج این پودر به افزایش ماندگاری آرایش و تثبیت رنگ دانه های آرایشی بر روی پوست می گردد. پودر با دوام تثبیت کننده آرایش گلدن رز نمایی طبیعی و مات به آرایش بخشیده وبا ظرافت مواد آرایشی را بر روی پوست پخش می نماید . همچنین این پودر سبب جلوگیری از ایجاد خط و ماسیدگی مواد بر روی پوست می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید